Při nákupu nad 2 300 Kč na Vás v košíku čeká dáreček ❤

Přechod z chemických barev na přírodní

Často je takový krok zbytečně démonizovaný, ale v zásadě není žádný problém přejít z chemických barev na ty s čistě přírodním složením. Je ovšem dobré znát pár věcí, které vám změnu usnadní a díky kterým zvládnete přechod levou zadní, aniž by vás čekalo nehezké překvapení v odrazu zrcadla.

magazin-prechod-z-chemickych-barev-na-prirodni-titulni-1

Pro další povídání předpokládejme, že vlasy chcete nějakým způsobem hlavně barvit, nejen uzdravovat. Nejdříve je třeba si ujasnit, PROČ o přechod z chemicky barvených vlasů na barvení přírodou vlastně stojíte. Zdají se vám vlasy křehké, lámavé a bez lesku, nebo vám třeba padají? Začali jste se zajímat o složení kosmetiky a barvy na vlasy vám zní jako recept na katastrofu? Nebaví vás běhat do kadeřnictví každé 3 týdny na dobarvování odrostů? Je vaše původní barva na odrostech výrazně odlišná od té nabarvené a maskovat ji co 2-3 týdny vám leze na nervy? Pokud jste na kteroukoli otázku souhlasně přikývli, bude vám migrace k přírodním barvám k užitku a můžete na tom jen vydělat. Opravdu!

Čistě přírodní barvy vám vlasy nikdy nezesvětlí

U tohoto bodu je nezbytné si uvědomit zásadní fakt - čistě přírodní barvy vám vlasy nikdy nezesvětlí. A pokud se výrobce na obale chlubí, že ano, je v tom vždycky nějaký chemický háček. Jste-li černovláska a vaším snem je platinová blond, bez chemie se neobejdete. Budete z přírodních barev ale nadšení, jestli chcete skrýt šedivé vlasy, tónovat přirozenou barvu, zvýraznit ji, případně ztmavit. Majitelky blonďatých, světlehnědých, hnědých a šedivých vlasů mohou zajásat, protože se jim otevírá slušná paleta barev, ze které mohou svůj vysněný odstín volit. Černovlásky ovlivní jen to, jaké odlesky bude jejich hříva házet na sluníčku.

magazin-prechod-z-chemickych-barev-na-prirodni-2

Samotná volba barvy se odvíjí od toho, jak výrazný výsledek chcete. U tónování vlasů se klidně spolehněte na domácí suroviny, které máte doma ve spíži. Blonďatou kštici můžete rozzářit heřmánkovým zábalem, medem, skořicí či rebarborou, rudým vlasům dodá jiskru červená řepa, nebo mletá paprika a hnědou podpoříte černým čajem, případně ořechovými slupkami. Pozn.: ale pozor na kurkumu - jestli od ní čekáte krásnou blond, mohli byste být ze zářivě ŽLUTÉHO výsledku lehce v šoku! :-) Pro plnohodnotnou sytou barvu už potřebujete kalibr, který doma nenajdete - hennu, cassiu, ibišek, nebo třeba indigo. Skvělý výběr má značka Voono, která nabízí krásné odstíny od červené a rezavé, přes různé stupně hnědé, až po černou a černomodrou.

Čím častěji je používáte, tím zdravější vlasy máte

magazin-prechod-z-chemickych-barev-na-prirodni-uzka

Obecně se doporučuje udělat mezi chemickým barvením a barvením přírodní barvou (nejčastěji hennou) odstup minimálně 4 týdny. V praxi je možné odstup zkrátit klidně na 3 týdny, pokud je to nutné kvůli odrostům. Jak ale jednou na přírodní barvy přejdete, už vás nic neomezuje a můžete barvit a experimentovat, jak se vám zlíbí! Na rozdíl od chemických barev mají ty přírodní jednu obrovskou výhodu - čím častěji je používáte, tím zdravější vlasy máte! Přírodní barvy totiž do vlasů nepronikají, ale obalují je zvenčí, čímž je vlastně i zpevňují a chrání. Navíc je možné do přírodních barev přimíchávat další ingredience, abyste zdraví své hřívy ještě podpořili. Skvělý nápad jsou hlavně oleje, které zabrání přesušování vlasů a postarají se i o výživu – vlastně je to ve výsledku barvení a vlasový zábal v jednom!

Tipy pro vaši barvu vlasů

Odbarvené vlasy

Při prvním barvení přírodními barvami se VYHNĚTE všem barvám, které obsahují byť jen špetku indiga. To znamená všechny odstíny hnědé a černé, ve kterých je indigo v nějakém poměru namícháno (čtěte složení a hledejte Indigofera Tinctoria). Odbarvené vlasy by vám chytly nazelenalý odstín, kterého se často nejde zbavit jinak, než nůžkami. V přechodovém období sáhněte raději po Cassii (připravte se ale na zlatou barvu vlasů), Ibišku (načervenalý odstín - potlačuje žlutou ve vlasech), nebo čisté henně (zrzavá). Anebo vyzkoušejte Amlu - nejenže funguje jako přírodní maska a kondicionér, který uhlazuje strukturu vlasu, ale umí vlasy přírodně ztmavit asi o jeden odstín. Po 2-3 barveních např. Cassií můžete s klidným srdcem přejít na hnědou.

Hnědé vlasy

 
Přírodní hennová barva obarví Vaše vlasy do tmavě hnědé se studeným nádechem. Proč si hennu VOONO zamilujete?...

Při této barvě máte nejširší pole působnosti a můžete sáhnout po jakémkoli odstínu!

Černé vlasy

Obrovská výhoda u černých vlasů je, že u nich nevadí další tmavnutí. S tím se setkáte u hennových barev třeba u hnědých a světlých vlasů, když nedobarvujete jen odrosty, ale nanášíte hennu po celé délce vlasů. Navíc si u černých vlasů lze hrát s různými barevnými odlesky na slunci. Jednou je můžete nabarvit indigem (modré odlesky), jindy čistou hennou (zrzavé), nebo třeba cassií (do zlatova).

Šedivé vlasy

Pro dokonalé krytí je ideální tzv. "dvoukrokové" barvení. Jelikož šedivý vlas je úplně bez pigmentu a henna se na něj špatně chytá, je potřeba vlasy nejprve "předpigmentovat". Jde to udělat během jednoho odpoledne - na vlasy nanesete čistou hennu (u Voono v odstínu Copper), necháte působit podle návodu a smyjete. A teprve poté si namícháte svůj vybraný odstín (např. hnědý).

Proč je henna tak skvělá?

Barvením hennou nezískáte jen krásnou přirozenou barvu, ale Vaše kadeře budou při jejím pravidelném používání silné, lesklé a zdravé, nebudou se lámat ani třepit. Henna zároveň podporuje růst vlasů a brání jejich vypadávání. Díky přirozeně antibakteriálním účinkům působí proti tvorbě lupů. Chrání také před slunečním zářením, větrem, nečistotami z ovzduší nebo třeba chlórem.

Tip na závěr

Používejte pouze hennu, která má na obalu uvedené složení. Měla by obsahovat pouze směs henny, cassie, indiga a bylin bez přidané chemie.

 
Přírodní hennová barva obarví Vaše vlasy do přirozené, syté zrzavé s teplým nádechem. Proč si hennu VOONO zamilujete?...
 
Neutrální bezbarvou hennu můžete použít na regeneraci vlasů nebo na ředění Vašeho odstínu. Cassia obovata má schopnost silně...
 
Přírodní hennová barva obarví Vaše vlasy do světle hnědé s medovým nádechem. Proč si hennu VOONO zamilujete?...
 
Přírodní hennová barva obarví Vaše vlasy do černé s přirozeně tmavým odstínem. Proč si hennu VOONO zamilujete? kryje...